Milongi w BB. Kilka spraw organizacyjnych

Milongi w Masce

Milongi w Mas­ce przez całe wakacje odbywają się normalnym try­bem. W każdy czwar­tek zaczynamy o godzinie 1900. Przez pierwsze trzy kwadranse jest praktyka. Następnie od około 1945 do około 2200 jest milonga. 
Od czasu do czasu nowi uczestnicy dopytują się o zasady opłaty za udział w milondze. Przypominamy więc, że uczestnicy milong w Masce proszeni są o dobrowolną opłatę parkietową w wysokości 5 zł od osoby. Opłata ta w całości przeznaczona jest na pokrycie kosztów wydłużenia działania Maski w tym dniu. Technicznie działa to tak, że na stoliku najbliższym wejścia jest zwykła popielniczka. Można do niej wrzucić tę opłatę parkietową. W razie potrzeby można samodzielnie wydać sobie resztę z pieniędzy złożonych przez innych tancerzy.
Praktyka przed milongą działa na zasadzie samopomocy. Każdy ćwiczy takie elementy, jakie uważa za stosowne. Jeżeli komuś coś nie wychodzi, można poprosić inne obecne osoby o pomoc.

Praktyki przed milongą

Mimo, że wielu z nas tańczy już jakiś czas, pamiętamy swoje trudne tangowe początki. Dlatego od niedawna w ramach praktyk przed czwartkową milongą zaczęły działać mikro-warsztaty tanga (bezpłatne). Ich celem nie jest zastąpienie regularnego kursu, do którego wszystkich ciągle zachęcamy. Celem tych mikro-warsztatów jest pomoc początkującym miłośnikom tanga w stawianiu pierwszych kroków na parkiecie. Osoby zainteresowane udziałem w tych mikro-warsztatach proszone są o punktualne przychodzenie na praktyki (przypominam: od 1900). Na ćwiczenie mamy w praktyce około 35–40 minut. Nie ma sensu, aby w tak krótkim czasie powtarzać to samo dla osób, które przyjdą później.
Milongi w Impresji
Milongi w Impresji również odbywają się normalnym trybem. W każdą sobotę zaczynamy o godzinie 1900 i tańczymy do około 2200. W Impresji praktyk nie ma. Cały czas jest milonga.
W cyklu sobotnich milong w Impresji będzie jeden wyjątek: 20 sierpnia milongi wyjątkowo nie będzie. Powód jest taki, że praktycznie wszyscy stali bywalcy tych milong w tym dniu będą poza Bielskiem — albo na warsztatach tanga, albo w innych miejscach.
Aktualizacja LH: także 13 sierpnia jest zmiana - patrz następny wpis. 
Poza brakiem organizatorów i większości tancerzy, nie ma innych przeszkód, aby milonga w tym dniu nie odbyła się normalnie. ;-) Jeżeli znajdą się osoby zainteresowane milongą w tym dniu (13 lub/i 20 VIII), to prosimy o poinformowanie nas  (Lechosław/Grzegorz) o tym. Damy muzykę i playlistę, ale trzeba znaleźć odtwarzającego.